+420 572 574 556 msmikuh@uhedu.cz

Vážení rodiče,

Kdy znovu otevřeme mateřské školy?

Vývoj v oblasti školství v současné situaci neustále sledujeme. Otevření mateřských škol zvažujeme, zatím ale není jisté, od kdy to bude možné.  Dne 14. 4. 2020, v pozdních odpoledních hodinách vláda zveřejnila informaci, že od 25. května  bude umožněna žákům prvního stupně základních škol jejich osobní přítomnost ve školách. S tímto datem také vláda spojila teoretickou možnost znovuotevření mateřských škol jejich zřizovateli. Současně však byla uvedena informace, že  bude nutné zajistit potřebná hygienická opatření a podmínky, za nichž bude možné provoz mateřských škol obnovit. Tyto budou uvedeny do konce dubna v manuálu, který připraví příslušné ministerstvo.

Ministerstvo tedy musí nejprve  vypracovat podmínky. Následně,  společně se  zřizovatelem, budeme moci v závislosti na jejich splnitelnosti rozhodovat, které mateřské školy a od kdy budeme moci znovu otevřít.  Proto prosím o trpělivost.

Bc. Ilona Močičková
ředitelka MŠ