Vážení rodiče,

Od 10. května 2021 dle informací MŠMT budou mateřské školy otevřeny pro všechny děti v  „normálním režimu“.

Škola od tohoto data již nemá povinnost děti testovat na přítomnost viru Covid.

V prostorách školy děti nemusí nosit roušky.

Na všechny děti se všichni moc těšíme a předpokládáme, že už konečně zase všechny uvidíme a budeme společně prožívat krásné chvíle v mateřské škole. Plánujeme zase, pokud nám to situace dovolí, výlety a různé další společné aktivity.

Prosím Vás, pokud víte, že dítě z jakéhokoliv důvodu v pondělí 10. května nenastoupí, oznamte tuto skutečnost co nejdříve vedoucí učitelce na své škole.

Vážení rodiče, oznamujeme, že mateřské školy dle informací MŠMT budou pro všechny děti

od 10. května 2021 otevřeny v „normálním režimu“.

Důležité informace:

• Dospělé osoby vstupují do MŠ pouze s respirátorem
  • Při vstupu do budovy MŠ si ihned desinfikujte ruce
  • V prostorách MŠ se zdržujte pouze nezbytně nutnou dobu
  • V šatnách udržujte minimální odstup, případně vyčkejte do uvolnění prostoru
  • Dětem uložte do skříněk 1 ks roušky zabalené v igelitovém sáčku

Rodiče zodpovídají za to, že přivedou dítě do kolektivu zdravé.

Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel) je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí. Pokud u dítěte přetrvávají příznaky jako rýma a kašel, které jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, potvrzuje tuto skutečnost praktický lékař pro děti a dorost.

Škola má povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňuje podle zákona o ochraně veřejného zdraví tím, že jsou povinny zajistit oddělení dítěte, které vykazuje známky akutního onemocnění od ostatních dětí a zajistit pro ně dohled zletilé fyzické osoby (§7 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví).

Škola již nemá povinnost aktivně zjišťovat u jednotlivých dětí příznaky infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolet hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti, čichu apod.), ale je vhodné těmto příznakům věnovat zvýšenou míru pozornosti a při jejich zjištění (objevení) je nutné volit tento postup:

• příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte do školy – dítě není vpuštěno do budovy školy; za podmínky, že je přítomen jeho zákonný zástupce,
    • příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte do školy a není přítomen zákonný zástupce dítěte – tuto skutečnost oznámit zákonnému zástupci neprodleně a informovat ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí/převzetí/odchodu ze školy; pokud toto není možné, postupuje se podle následujícího bodu
    • příznaky se vyskytnou, jsou patrné v průběhu přítomnosti dítěte ve škole; neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti nebo k jinému způsobu izolace od ostatních přítomných ve škole a současně informování zákonného zástupce dítěte s ohledem na bezodkladné vyzvednutí dítěte ze školy

Ve všech uvedených případech škola informuje zákonného zástupce o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.