+420 572 574 556 msmikuh@uhedu.cz

Máte doma knížku, kterou už jste přečetli?

Vyměňte ji v KnihoBudce za jinou.

Nebo ji tam prostě jen nechte, ať si ji může přečíst někdo jiný.

KnihoBudky slouží k bezplatnému půjčování a výměně knih.

Budeme rádi, když naši knihobudku obohatíte i vy o vaše přečtené knihy a časopisy.

 

· Jak funguje knihobudka?

Knihobudky fungují na základě bezplatného půjčování a výměny knih.

Pokud vás kniha v knihobudce zaujme, jednoduše si ji půjčte, prohlédněte na místě, nebo si ji vezměte s sebou domů. Když knihu přečtete a už ji potřebovat nebudete a budete mít kolem knihobudky zase cestu, můžete ji vrátit. Ale také nemusíte. V případě, že vás kniha zaujala natolik, že si ji chcete nechat, nebo ji darovat někomu jinému, můžete tak učinit.

Má to mnohem hlubší smysl, než je házet do popelnice nebo o ně doma věčně zakopávat.

 

· Knihobudka pravidla

Na rozdíl od pravidel klasických knihoven mají knihobudky podstatně volnější pravidla. Čtenáři se nemusí registrovat ani platit čtenářské poplatky. Jediným jejich úkolem je naplno se pustit do čtení knihy, která jim v knihobudce padne do oka.

Přesto však čtenáře prosíme, aby se ke knihám chovali hezky, nenechávali je mimo vyhrazený prostor a dbali o udržení čistoty v okolí knihobudky.

 

Knihobudky poskytují azyl všem nepotřebným knihám. Divili byste se, ale uvnitř knihobudky lze najít opravdový čtenářský poklad.

Díky lidem se obsah knihobudek neustále mění, a tak nikdy nevíte, na jakou knihu v knihobudce narazíte 🙂

Výhodou je, že pokud vás kniha z knihobudky opravdu zaujme, můžete si ji vzít jednoduše domů. Na oplátku přineste zase i vy knihu z vaší knihovny pro někoho jiného…..