+420 572 574 556 msmikuh@uhedu.cz

 

Dobrý den,

touhle zprávou děkujeme jménem Fakultní nemocnice Olomouc,  MŠ Míkovice, za krásné Vánoční dárečky a přánička pro zdravotnický personál na Covid odběrové místo a na urgentní příjem. Zdravotnický personál z celého srdce děkuje! V dnešní nelehké době, se ukazuje, že lidé mají srdce na správném místě. Velké dík patří předvším všem paním učitelkám v MŠ, které se podílely na výrobě a stejný dík dětem.
Příběh z odběrového místa COVID. 23.12.2020
Přišla k nám na odběr maminka s dcerou cirka 5let na antigenní test. Chtěly si být jistí negativním výsledkem, aby neohrozily přes Vánoční svátky starší členy rodiny. Maminka i dcera neměly žádné příznaky, přesto test na covid, vyšel bohužel pozitivně. Další postup byl odběr tentokrát PCR a 10denní karanténa. Když mělo přijít k PCR odběru, holčička začala plakat, odběrová sestřička se snažila holčičku uklidnit, s tím, že odběr proběhne rychle a bude nejvíc opatrná, jak to jen půjde.  Z holčičky vyšlo najevo, že se nebojí odběru, ale bojí se o svou pozitivní maminku a to, že je na Štědrý den nebude moct navštívit Ježíšek. Sestřička uklidnila holčičku s tím, že maminka bude v pořádku a Ježíšek je proti covidu imuní.  Holčička z odběrového místa odcházela s úsměvem na tváři.
Odkaz na poděkování vedení fakultní nemocnice Olomouc všem svým zaměstnancům: https://m.facebook.com/fnolomouc/videos/211536517192708/